Bieszczady Jankowce 4:2 Iskra Przysietnica
LKS Płowce/Stróże Małe 2:2 Sanovia Lesko

Aktualności

Z Polańczykiem to różnie bywało...

• autor: Rafał Dobosz, 2013-10-08 08:45

Za nami najdłuższy wyjazd sezonu. Wyjazd do Polańczyka, który tym razem zakończył się sukcesem, choć w pięcioletniej historii występów Nelsona w klasie A różnie to między nami bywało.

Pierwsze spotkanie w Polańczyku rozegraliśmy 13 czerwca 2010. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 a wystąpiliśmy w następującym składzie: S. Herbut, M.Szerszeń, B. Szerszeń, R. Guzik, Ad. Guzik, D.Gładysz, M.Kuś (M. Szpiech), W.Barnik, D.Fil, K. Szpiech, T.Wójcik. Spotkanie to odbyło się nieco ponad trzy lata temu a bramki zdobyli Adam Guzik i Tomek Wójcik. W tym spotkaniu w wyjściowym składzie wyszedł jeden młodzieżowiec -Mateusz Kuś zmieniony przez drugiego Michała Szpiecha. Niestety ze składu czynnie w naszym klubie grają tylko Bogdan Szerszeń, Robert Guzik, Adam Guzik, Damian Gładysz i Wojtek Barnik.

W kolejnych sezonach wygraliśmy (5:2 bramka z rzutu karnego Wojtka Krzysztyńskiego) potem przegraliśmy (1:4).

Po trzech latach zupełnie inny zespół wyszedł w Polańczyku. W składzie siedmiu młodzieżowców i średnia wieku 21 lat. Zespół jest perspektywiczny i w budowie. Znów pokazał charakter i odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo.

Początek meczu nie wskazywał jednak na tak szczęśliwe zakończenie. W piątek minucie przypadkowym strzałem z dystansu popisał się zawodnik gospodarzy i znów przyszło nam odrabiać straty. Z każdą minutą przystosowywaliśmy się do specyficznego boiska i bardzo twardej murawy. Jeszcze w pierwszej połowie udało nam się wyrównać. Instynktem strzeleckim popisał się  Paweł Adamski i zdobył swoją ósmą bramkę w rozgrywkach.

Po przerwie losy meczu rozstrzygnęły się w ...trzy minuty. Sygnał do walki dał nasz kapitan -Rafał Ogrodnik który wyprowadził soczystym strzałem z dystansu nasz zespół na prowadzenie. Dwie minuty później wynik ustalił Michał Potoczny. Mimo kilku okazji do zmiany wyniku zarówno z jednej jak i drugiej strony wynik nie uległ zmianie choć okazji ku temu było sporo.

Cieszą punkty oraz debiut kolejnego juniora- Krystiana Helona, który pod nieobecność bardziej doświadczonych zawodników spisał się bardzo dobrze. Przed nami kolejne wyzwanie- Sanbud Długie. Zapraszamy naszych kibiców w niedzielę na 14.00 na stadion w Izdebkach.

PS.Zdjęcie z jednego z meczy w Polańczyku.