LKS Izdebki - strona oficjalna

Strona klubowa
Herb

Wyniki

Ostatnia kolejka 10
Sokół Trześniów 1:1 LKS IZDEBKI
San Nozdrzec 5:0 LKS Wzdów
Victoria Niebocko 3:2 Zryw Dydnia
JKS Jasionów 2:1 Orły Jabłonka
LKS Golcowa 3:1 Górnik Grabownica Starzeńska
Sokół Domaradz 2:2 LKS Hłudno

Buttony

Zegar

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 107, wczoraj: 109
ogółem: 950 489

statystyki szczegółowe

Historia

Jako oficjalną datę założenia klubu przyjmuje się 22 lipiec 1949 roku. Pierwszym prezesem został Baran Kazimierz. Na początku w klubie zarejestrowano siatkówkę, szachy i .....warcaby. W wiosce naszej nie było ani jednej piłki do gry w piłkę. Siatkówka jednak przegrała z nożną i chłopaki kopali piłkę do siatkówki na łąkach z których przepędzali ich pracownicy PGR(większość łąk należała do PGR-u). Młodzieńcy szybko połknęli bakcyla i zdobywali szlify z Izdebczakami uczęszczającymi do LO. I zorganizowano pierwszy mecz w historii wsi. Ponieważ prezes pochodził z Przysietnicy przeciwnikiem został zespół z Przysietnicy.
  Ponieważ prezes miał znajomości u szefa PGR-u chłopaki wypożyczyli łąkę. Zanim rozpoczął się mecz trzeba było  wykosić kosami trawę i postawić "bramki" wykonane z drewna. Rozpoczęto pierwszy mecz w historii. Był lipiec roku 1950. Połowa chłopaków grała na bosaka a pozostali w zwykłych butach gdyż zakup lamków, ba trampków był bardzo trudny i kosztowny. Zawodnicy z Przysietnicy strzelili jedyną bramkę meczu, ale należy zaznaczyć iż byli oni kilka lat starsi i mecz został naglę zakończony gdyż jedyna piłka wpadła w pobliską tarninę i ....pękła. Z powodu braku drugiej piłki...mecz dobiegł końca.Kolejny mecz został rozegrany w Wesołej i zakończył się remisem 1:1 a pierwszą bramkę w historii klubu strzelił Lubecki Edward.

Mimo usilnych starań stadion udało się "wychodzić" dopiero w 1959 roku. Był on zlokalizowany w tym samym miejscu co obecnie lecz posiadał ....330 metrową bieżnię, skocznię w dal i trójskoku oraz koło do rzutu kulą. W kolejnych latach nasza młodzież osiągała dobre wyniki w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu powiatu i województwa. 

Drużyna piłki nożnej została reaktywowana w latach 1969-71 i rozgrywała mecze w lidze wiejskiej oraz zdobywała laury na zawodach powiatowych i wojewódzkich. Drużyna zajęła 2 miejsce na zawodach wojewódzkich w Nowym Sączu. Mecze w lidze wiejskiej rozgrywane były z sąsiednimi wioskami. W późniejszych czasach utworzono klasy rozgrywkowe i zaczęto rozgrywać ligę. Nasz zespół wzmocniony kilkoma zawodnikami z LKS Przysietnica i LKS Błażowa rozpoczął marsz z C klasy do A. Awans ten miał miejsce rok po roku w latach 1985-1988. Kolejny sezon również był udany ale wszystko szło dobrze do meczu z Błękitnymi Jasienica Rosielna. Był to mecz na szczycie o...awans do okręgówki.Wiosna 1988 roku. Do przerwy nasi seniorzy wygrywali 2:1 lecz po przerwie....Błękitni strzelili dwie bramki i wygrali 3:2 uzyskując awans do okręgówki.

Podstawowymi zawodnikami byli:

bramkarze-Janusz Synowiec,Józef Szpiech , Marian Telega

zawodnicy z pola -Jan Chryń , Chryń Grzegorz , Gwizdała Wojtek, Jacek Szuma , Marian Szałajko,  Gładysz Bogdan "Bibi", Gładysz Tadek, Gładysz Janusz , Zbigniew Orłowski , Piotr Adamski , Guzik Robert , Staszek Kołodziej, Żelaznowski Andrzej.

Ówczesny prezes- Szpiech Zygmunt- wraz z zawodnikami wykonał szereg prac wokół stadionu. Zrobiono drenaż,oświetlenie, poszerzono i wydłużono stadion (kosztem bieżni) oraz zrobiono ogrodzenie.Już wówczas prezes postarał się o plan szatni, który wykonał Pan Szabelski lecz w związku z nikłym zainteresowaniem ze strony Naczelnika Gminy (dawniej wójt) zrezygnował z funkcji prezesa na rzecz Pana Franciszka Oleszko.

 

Najbliższe spotkanie

LKS IZDEBKISan Nozdrzec
LKS IZDEBKI   San Nozdrzec
2017-10-22, 14:30:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 11
LKS IZDEBKI - San Nozdrzec
LKS Hłudno - Sokół Trześniów
Górnik Grabownica Starzeńska - Sokół Domaradz
Orły Jabłonka - LKS Golcowa
Zryw Dydnia - JKS Jasionów
LKS Wzdów - Victoria Niebocko

Tabela ligowa

Statystyki drużyny